Tingimused ja info

Tingimused:

 • Hinna sisse kuuluvad ainult lõplikud töödeldud pildid 
 • “Must materjal” ehk töötlemata pildid ei kuulu jagamisele ega teenuse hulka
 • Fotograaf jätab omale õiguse kasutada tehtud fotosid oma portfoolios ja koolitustel. Kui pole kokkulepitud teisiti. 
 • Aleksandra Helk Photography töid ei ole lubatud lisaks omal käel töödelda ega kasutada filtreid
 • Paketi hinna sisse kuuluvad digitaalsed veebi- ja trükifailid
 • Fotograafil on õigus muuta hinnakirja. Juba broneeritud sessioonide hinnad ei muutu
 • Klient saab aru, et fotograafia on kunst ning valminud fotod on fotograafi nägemus ning hilisemaid pretensioone ei aktsepteerita
 • Enne sessiooni broneeringut palun tutvuda kodulehel, Facebookis ja Instagramis tehtud töödega ning veenduda, et piltide stiil vastaks Teie maitsele
 • Broneerides sessiooni nõustub klient ülevalmainitud tingimustega

 

Üldine informatsioon:

 • Tavaliselt toimub üks sessioon päevas. Seetõttu pole probleemiks see kui pildistamine võtab aega ettenähtud ajast kauem
 • Mulle endale väga ei meeldi poseeritud fotod ja sätitud kaadrid. Armastan ehedaid emotsioone ja naturaalsust. Seetõttu ei sea reegleid, soovin tabada hetke võlu.
 • Kui pildid valmis, laen failid ülesse Dropboxi, kust on võimalik need laadida oma arvutisse.
 • Väljatrükke saab mugavalt tellida www.pildipood.ee keskkonna kaudu. Laen sinna üles teie personaalse albumi. Sisse saate logida oma parooliga, mida saate soovi korral edastada ka oma lähedastele, ka nemad saavad esitada tellimusi. Pildipoe keskkonnas saab koheselt tellimuse eest ka tasuda ning valida sobiv kättesaamise viis (tellida pakiautomaati või kulleriga koju).

 

Koduspildistamise KKK:

– Mis siis saab, kui kodus on vähe valgust? Kas võtad kaasa välgud või muu valgustuse? Või saab pildistada ka tavalise lae/seina valgustusega?

Mina pildistan vaid aknavalgusega. See jääb piltide peal kõige ilusam ja loomulikum. Igasugune kunstlik valgustus on minu jaoks pigem “out”. Kui kodus on vähe valgust, siis liigume aknale lähemale ja tõmbame kardinad eest ära. Kui kodu ongi pigem pimedavõitu, siis tulevad ka tumedamad pildid. Aga sellegipoolest on see tore mälestus. Kodus tehtud pildid ongi teie kodu nägu.

– Kas peame poseerima või saame olla üldse täitsa vabalt ja oma igapäevatoimetusi teha?

Saab mõlematpidi. Üldjuhul on pildistamisel selline kuldne kesktee. Inglise keeles nimetaks seda “slightly guided posing”. Kui pereliikmed tunnevad end ebakindlalt, siis ma ikka juhendan veidi. Aga minu enda lemmikud on pigem täiesti päriselu pildid.

– Kas peame kodu mingil moel ettevalmistama?

Kodus pildistamine on hoopis midagi muud kui stuudios. Kindlasti ei imiteeri ma stuudiot kodus. Minu jaoks on täiesti okei, kui kodus on segadus ja elu keeb. Kuid sel juhul peab arvestama, et see segadus jääb ka pildile. Kui soovite, et mingid asjad ei jääks pildile, siis tuleb need eelnevalt ära koristada. Tagantjärgi ma esemeid töötluse käigus piltidelt ei eemdalda.

– Kaua kodusessioon kestab?

Üldjuhul 1-2h. Vahel kui beebi on rahutu või suurem laps vajab rohkem aega minu kohaleolekuga kohanemiseks, siis võib kesta kauem, aga seda juhtub harva.

– Mis siis kui beebi on rahutu? Kas peame pildistamise edasi lükkama?

Ükski minu sessioon pole sellepärast ära jäänud, et beebi nuttis või oli rahutu. Alati toetan vanemaid beebi rahustamisel ja toitmisel. Minul kella peale minekut pole, seega saan oodata nii kaua kui vaja, et beebil saaks kõht täis, mähe vahetatud ja tema lähedusvajadus rahuldatud. Kuna ma beebisid poosidesse ei säti, siis vajadusel võibki lapsuke olla terve sessiooni vanemate süles või kaisus.

– Mis riideid eelistada?

Kuna tegemist pole stuudiosessiooniga ja tulen jäädvustama teie koduseid hetki, siis kindlasti ei soovita panna selga pidulikke riideid või näiteks midagi sooja (kampsunid, kleidid sükkpükstega jms), mida te päriselt kodus ei kanna. Kui isa tunneb end mugavalt lühikeste pükste ja t-särgiga, siis võib ta vabalt ka pildistamisel niimoodi olla. Värvide poolest võiks eelistada musta, tumedaid looduslikke toone ja ka neutraalseid ja pastelseid toone. Vältida võiks lumivalget, ekrsaid ja kirevaid värve, suurte logodega särke ja ka triibulisi ja muid geomeetrilisi mustreid, sest need tõmbavad endale liiga palju tähelepanu. Väga kaunid jäävad beežid, helehallid, “nahavärvi” toonid. Mida lihtsam seda parem. Less is More.