Kodus pildistamine – alates 175 eurot

 

  • Vähemalt 40-50 töödeldud digitaalset pildifaili
  • Osade piltide must-valged failid
  • Kestvus 1-3h
  • Tallinna lähiümbruses kohalesõidutasu ei lisandu
  • 10 trükitud pilti suureses 10x15cm TASUTA
  • Pildid kätte 3 nädala jooksul

 

KODUPILDISTAMISE KKK

– Mis siis saab, kui kodus on vähe valgust? Kas võtad kaasa välgud või muu valgustuse? Või saab pildistada ka tavalise lae/seina valgustusega?

Mina pildistan vaid aknavalgusega. See jääb piltide peal kõige ilusam ja loomulikum. Igasugune kunstlik valgustus on minu jaoks pigem “out”. Kui kodus on vähe valgust, siis liigume aknale lähemale ja tõmbame kardinad eest ära. Kui kodu ongi pigem pimedavõitu, siis tulevad ka tumedamad pildid. Aga sellegipoolest on see tore mälestus. Kodus tehtud pildid ongi teie kodu nägu.

– Kas peame poseerima või saame olla üldse täitsa vabalt ja oma igapäevatoimetusi teha?

Saab mõlematpidi. Üldjuhul on pildistamisel selline kuldne kesktee. Inglise keeles nimetaks seda “slightly guided posing”. Kui pereliikmed tunnevad end ebakindlalt, siis ma ikka juhendan veidi. Aga minu enda lemmikud on pigem täiesti päriselu pildid.

– Kas peame kodu mingil moel ettevalmistama?

Kodus pildistamine on hoopis midagi muud kui stuudios. Kindlasti ei imiteeri ma stuudiot kodus. Minu jaoks on täiesti okei, kui kodus on segadus ja elu keeb. Kuid sel juhul peab arvestama, et see segadus jääb ka pildile. Kui soovite, et mingid asjad ei jääks pildile, siis tuleb need eelnevalt ära koristada. Tagantjärgi ma esemeid töötluse käigus piltidelt ei eemdalda.

– Kaua kodusessioon kestab?

Üldjuhul 1-2h. Vahel kui beebi on rahutu või suurem laps vajab rohkem aega minu kohaleolekuga kohanemiseks, siis võib kesta kauem, aga seda juhtub harva.

– Mis siis kui beebi on rahutu? Kas peame pildistamise edasi lükkama?

Ükski minu sessioon pole sellepärast ära jäänud, et beebi nuttis või oli rahutu. Alati toetan vanemaid beebi rahustamisel ja toitmisel. Minul kella peale minekut pole, seega saan oodata nii kaua kui vaja, et beebil saaks kõht täis, mähe vahetatud ja tema lähedusvajadus rahuldatud. Kuna ma beebisid poosidesse ei säti, siis vajadusel võibki lapsuke olla terve sessiooni vanemate süles või kaisus.

– Mis riideid eelistada?

Kuna tegemist pole stuudiosessiooniga ja tulen jäädvustama teie koduseid hetki, siis soovitan kanda neid riideid, mida te reaalselt ka kodus kannate. Või vähemalt neid, millega te end kodus mugavalt tunnete. Kindlasti ei soovita panna selga pidulikke riideid või näiteks midagi sooja (kampsunid, kleidid sükkpükstega jms), mida te päriselt kodus ei kanna. Kui isa tunneb end mugavalt lühikeste pükste ja t-särgita, siis võib ta vabalt ka pildistamisel niimoodi olla. Värvide poolest võiks eelistada neutraalseid ja pastelseid toone. Vältida võiks musta, ekrsaid ja kirevaid värve, suurte logodega särke ja ka triibulisi ja muid geomeetrilisi mustreid, sest need tõmbavad endale liiga palju tähelepanu. Väga kaunid jäävad beežid, helehallid, “nahavärvi” toonid. Mida lihtsam seda parem. Less is More.